Президія на конференції у Чернівцях chernovci-05-2015-1

Нещодавно наші друзі повернулися з чергової конференції «Світоглядно-ціннісне самовизначення людини», яка проходить у Чернівцях вже четвертий раз. Молодіжна асоціація релігієзнавців була співорганізатором заходу.
Пропонуємо вашій увазі підбірку матеріалів щодо поточного заходу.

Неділя, 10 травня 2015 00:50

Брильов Денис Валентинович

Брильов Денис ВалентиновичЧленство в МАР: з 2008 року
Нинішній статус в МАР: керівник центру академічного ісламознавства
Науковий статус / академічний статус: кандидат філософських наук
Основне місце роботи і посада: Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова

КОНТАКТИ:
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

МАР продовжує свою давню традицію проведення молодіжних літніх релігієзнавчих шкіл для студентів, аспірантів, молодих учених та незалежних дослідників і цього року ми маємо для вас дві привабливі пропозиції, а саме:

1. Молодіжна релігієзнавча школа «Нові релігійні течії в Україні», яка відбудеться у Києві з 14 по 21 липня 2015 р. Захід відбувається за підтримки Церкви саєнтології Києва та Всесвітнього фонду миру Міжнародного товариства Свідомості Крішни.

2. Молодіжна релігієзнавча школа «Віра Багаї: принципи, цінності та соціальна активність», яка відбудеться 22-26 липня в Києві за підтримки Національного духовного зібрання багаї України.

Для участі необхідно виконати наукову роботу якаб стосувалася відповідної тематики (деталі дивіться в інформаційному листі нижче). В разі, якщо представлена робота матиме належний науковий рівень, її автора буде запрошено взяти участь в релігієзнавчих школах, де автори матимуть можливіть представити результати своїх досліджень учасникам.

Статті будуть опубліковані у збірнику матеріалів шкіл.

Чернівецький національний університет імені юрія федьковича

Продовжуючи нашу співпрацю із Філософсько-теологічним факультетом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, ми запршуємо вас до участі у IV Міжнародній науково-практичній конференції молодих науковців «Світоглядно-ціннісне самовизначення людини». Цього року захід присвячено темі «Толерантність: соціально-смислові варіанти та євроінтеграційний контекст». Захід відбудеться 8-9 травня 2015 року у м. Чернівці. Запрошуємо усії зацікавлених.

Деталі дивіться в інформаційному листі далі за текстом.

Середа, 01 квітня 2015 00:00

Рок і Релігія

rockreligionПропонуємо вашій увазі новий формат заходів, що відбуватиметься з ініціативи членів МАР. Наразі ми вирішили, що є сенс змінити площадку і проводити лекції не лише в межах освітніх установ, але й охопити в своїй діяльності місця перебування творчої інтелегенції, що існують на межі розважальних закладів та таких де люди прагнуть у ненав’язливій формі отримати щось корисне для власного загального розвитку особистості в неробочій час.

Відштовхуючись від розуміння, що релігії існують, так би мовити, на перехресті всіх світів та сфер діяльності людства, ми як релігієзнавці можемо показати їх з зовсім неочикуванної точки зору, наприклад, у розрізі власного хоббі.

Цього разу ми запрошуємо 7 квітня на лекцію кандидатів філософських наук Анни Марії Басаурі Зюзіної та Володимира Кочергіна про релігійні мотиви у творчості неперевершених рок-гуртів Black Sabbath та AC/DC! Захід відбудеться у книгарні "Довженко. Книги.Кава.Кіно". Там ви зможете дізнатися відповіді на питання про релігійну приналежність музикантів, їх ставлення до питань віри та релігійні скандали за участю рок-монстрів.

Організаційні деталі заходу та контактну інформацію ви можете дізнатися з афіши.

Сподіваємося на добрі відгуки та те, що даний формат заходів отримає в майбутньому розвиток.

Пропонуємо вашій увазі програму наукового семінару «Релігії сучасності: Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів», що відбудеться 28 березня 2015 року в Києві, на базі Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П.Драгоманова.

Нагадуємо, що минулого року вже відбувся подібний захід з аналогічною тематикою, огляд якого збережено на нашому сайті в статті «Діалог дослідників та тих, кого досліджують. Огляд семінару «Релігії сучасності: Церква Ісуса Христа Святих останніх днів».

П'ятниця, 20 березня 2015 00:00

Сміх і релігії - 2015

Минулого року ми провели круглий стіл під назвою «Сміх і релігія». Цей досвід на стільки сподобався нам, що цього року ми вирішили повторити. Організаційні подробиці заходу можна дізнатися з інформаційного листа, що опубліковано нижче.

П'ятниця, 16 січня 2015 13:33

Халіков Руслан Халікович

khalikov-r-khalikovЧленство в МАР: з 2014 р
Поточний статус в МАР: Президент
Науковий статус / академічний статус: кандидат філософських наук

КОНТАКТИ:
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
facebook.com/RuslanKhalikov

На початку грудня відбувся круглий стіл на тему «Релігійне вчення віри багаї: реалізація та вплив на суспільство». Захід було організовано на базі Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П.Драгоманова спільно з кафедрою культурології, Центром дослідження релігії та релігійною організацією «Бахаї України» в межах Міжнародного наукового форуму «Простір гуманітарної комунікації».

 Відповідальна за організацію та проведення заходу: Чорнойван Яна Василівна

Національна та релігійна толерантність київських студентів 

Обкладинка "Національна та релігійна толерантність київських студентів"  

Кисельов О.С., Кисла Г.О., Середа Г.В., Владиченко Л.Д., Середа О.С. Національна та релігійна толерантність київських студентів. Матеріали соціологічного дослідження / За ред. М.І. Кирюшка – К., 2006. – 36 с.

У брошурі представлені матеріали соціологічного дослідження «Національна та релігійна толерантність студентів вищих навчальних закладів», яке проводилося у жовтні-грудні 2005 р. Молодіжної громадської організацією «Молодіжна асоціація релігієзнавців», Всеукраїнською громадською організацією «Український центр ісламознавства» та Міжобласною асоціацією громадських організацій «Арраід». У матеріалах представлений соціальний портрет студентів міста Києва, їхня оцінка толерантності суспільства, ставлення до представників різних національностей та релігій тощо. Публікація буде цікава для науковців, журналістів, державних службовців, політичних, громадських та релігійних діячів, широкого кола читачів.
Завантажити повний текст збірника (PDF) 277 Kb

Або читати на сайті:

Сторінка 1 з 11