П'ятниця, 22 листопада 2013 00:09

Про Загальні Збори МАР у 2013 р.

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

zagalni-zbory16-11-20132 mar16 листопада 2013 р. відбулися Загальні Збори членів Молодіжної асоціації релігієзнавців (МАР). Згідно зі статутом Загальні Збори членів Асоціації є вищим керівним органом Асоціації і скликаються Правлінням Асоціації не рідше, ніж раз на рік, а отже є найголовнішою подією року для членів МАР. Загальні Збори - це час підбиття підсумків за минулий рік і планування спільної роботи на наступний; час, коли, в певному сенсі, можна "змінити світ" і "вплинути на майбутнє", адже під час Загальних Зборів можуть бути внесені зміни до статутних документів, визначені основні напрями роботи, а також затверджується план роботи та бюджет на наступний рік. Окремо слід сказати, що вибори Президента, Віце-президента, членів Правління та Контрольно-ревізійної комісії також відбуваються на Загальних Зборах.

Першим пунктом у порядку денному Зборів був звіт про діяльність МАР у 2012-2013 рр. Часто буває так, що протягом року забувається що і хто робив під егідою МАР. Після річного звіту про роботу МАР стає зрозумілим, що насправді ми робимо дуже багато. Наприклад, Міжнародна науково-практична конференція "Людина і релігія", що відбулася у березні 2013 р. у Мінську, організатором якої від МАР був Олег Кисельов. Або Міжнародна конференція "Релігійна освіта та її альтернативи у загальноосвітній школі: європейський та український досвід", що була організована Анною Марією Басаурі Зюзіною. Скориставшись приїздом знаних європейських релігієзнавців-учасників конференції, було організовано їхні лекції у київських університетах. Відтак, генеральний секретар Міжнародної асоціації історії релігії данець Тім Єнсен в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова прочитав лекцію "Чому в кожній державі повинні існувати релігієзнавство та релігійна освіта заснована на його принципах", а завідувачка кафедри релігієзнавства Сьодертонського університету Дженні Берглунд у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка прочитала лекцію «Порівнюючи релігійну освіту в Європі та Швеції».

Окремо слід сказати про проведені сесії Регіонального семінару з вдосконалення викладання "Іслам: релігійні та соціальні практики. Універсальне і локальне", що пройшли в Баку (Азербайджан) та Алматі (Казахстан). Семінар організовує ціла команда досвідчених марівців - Ірина та Віталій Хромці і Денис Брильов, а серед учасників заходу - Вікторія Кришмарел. Цей трьохрічний проект, підтриманий Інститутом відкритого суспільства (Будапешт, Угорщина), є найбільш масштабним та успішним марівським проектом, оскільки об'єднує не лише молодих і перспективних ісламознавців з країн СНД, але й визнаних європейських та американських дослідників.

Цікавим також був науковий семінар "Етнологія релігії: теоретичні та прикладні аспекти", що продовжив традицію заходів присвячених проблематиці конкретної релігієзнавчої дисципліни. Семінар пройшов у Чернівцях завдяки асоційованим членам МАР Наталі Бойчук та Ірині Горохолінській, з ініціативи Катерини Влас та за сприянням Володимира Кочергіна.

У рамках щорічного форуму "Простір гуманітарної комунікації" в жовтні поточного року також відбулася низка заходів, як то Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю "Становлення та розвиток вітчизняної богословської освіти і науки", круглий стіл "Проблеми дослідження історії радянського релігієзнавства" та науковий семінар "Релігії сучасності: Церква Ісуса Христа Святих останніх днів". Скориставшись участю в останньому заході російського соціолога Романа Лункіна, було також організовано його лекцію "Релігія і демократія: досвід соціологічних досліджень в Росії" в НПУ імені М.П. Драгоманова.

Окремим видом діяльності МАР є серія заходів в рамках роботи релігієзнавчого клубу та в контексті співпраці з Церквою Ісуса Христа Святих останніх днів - це були відкриті лекції, екскурсії, презентації та творчі зустрічі. Ці заходи, перелічувати які, напевно, немає сенсу, слід визнати досить серйозним пластом роботи, значимість якої не можна применшувати в контексті безпосередньої роботи МАР зі студентством як в організаційному, так і в освітньому плані.

Після річного звіту слідували вибори Президента, Віце-президента, Правління та Контрольно-ревізійної комісії. У результаті виборів Президентом МАР було обрано Олега Кисельова, а Віце-президентом - Ірину Фенно. Рішення щодо складу Правління організації було прийняте шляхом відкритого голосування за пакет кандидатур, оскільки однозначність цих рішень була для всіх очевидною. Відтак до складу Правління увійшли: Олег Кисельов, Ірина Фенно, Володимир Кочергін, Анна Марія Басаурі Зюзіна, Олексій Савченко, Геннадій Целковський і Вікторія Вовк. А до складу Контрольно-ревійзійної комісії увійшли: Лариса Владиченко, Антон Лещинський та Ольга Ремез.

Затвердження бюджету МАР на 2014 р. було перенесено згідно із рішенням Загальних Зборів у зв'язку з хворобою скарбника Володимира Кочергіна, доручили Правлінню розглянути це питання на першому ж засіданні. Натомість багато часу приділили плануванню заходів на наступний рік, адже основною темою обговорення стало святкування 10-річчя МАР у 2014 р.

Прочитано 952 разів Останнє редагування Вівторок, 12 липня 2016 02:51