Середа, 29 січня 2014 19:12

Тренінг зі стратегічного планування діяльності МАР на 2014 рік

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

DSCF2810 result25 січня 2014 року в гуманітарному корпусі НПУ імені М.П. Драгоманова відбувся тренінг з стратегічного планування діяльності МАР на 2014 рік. У тренінгу взяли участь 12 членів МАР, котрі протягом 8 годин під керівництвом професійного тренера Ксенії Пасльон намагалися ефективно спланувати діяльність Асоціації у поточному році.

SAM 0260 resultТренінг включав в себе наступні задачі:

  • окреслити пріоритетні напрямки діяльності МАР;
  • визначити потенціал МАР;
  • сприяти консолідації членів Асоціації та виробити єдиний погляд на функціонування і місію МАР.

Протягом тренінгу учасники виконували різні завдання, котрі сприяли не лише рішенню організаційно-стратегічних питань, але й консолідації маровців, а Ксенія докладала усі можливі зусилля для підтримки в них бадьорого та веселого настрою.

Серед задач, направлених на розвиток згуртованості та командного духу, особливе пожвавлення викликала гра з сірниками, суть якої полягала в наступному: усі учасники стають в один ряд, розмовляти при цьому забороняється. Перший учасник вигадую слово (не вимовляючи його при цьому). І за допомогою сірників викладає його першу літеру. Ціль наступного учасника спіймати думку попереднього та викласти із сірників другу літеру цього слова. Третій учасник викладає третю літеру і так далі. Ціль гри – отримати одне єдине слово, котрому кількість літер співпадала б з кількістю учасників. Президент МАР Олег Кисельов займаючи перше місце в ряду, виклав із сірників літеру "M". Наступний учасник – літеру "Е". Викладаючи наступні літери, поступово утворилося слово "МЕТАФІЗИК". Останньому – десятому – учаснику цього завдання, Антону Ліщинському, залишалось викласти всіма очікувану літеру "А". Проте Антон, на загальний подив та веселощі виклав літеру "Ъ", утворивши слово «МЕТАФІЗИКЪ".

DSCF2750 resultАле окрім розвитку кооперації учасників основна ціль тренінгу полягала в окреслені стратегічного напрямку розвитку МАР, тому більшість часу присвячувалось саме цьому питанню. Учасники, розділившись на групи, виявляли основні напрямки діяльності Асоціації, а також цієї діяльності за минулий 2013 рік (Більш детальна інформація на цю тему можна отримати в офіційному звіті щодо діяльності МАР в 2013 році). Серед напрямків були виділені наступні: науково-організаційна та науково-дослідна діяльність, просвіта та освіта, видавнича та інформаційна діяльність.

Також, кожній з груп було запропоновано дати відповіді на такі запитання: "Хто ми?", "Для кого ми працюємо?" , "Що ми робимо?", "Навіщо ми це робимо?". З запропонованих відповідей усі учасники обрали ті, що їм найбільше сподобались, котрі власне і стали основою для складання місії МАР. Саме ця частина тренінгу викликала найбільш жваві дискусії, котрі іноді навіть перетікали в суперечки. В ході обговорень було висунуто 5 варіантів місії МАР: "Досліджуючи релігію, ми робимо світ розумнішим, добрішим і толерантнішим", "Пізнавати релігію, розуміти віруючого, просвітляти суспільство – ось заради чого варто об'єднуватись релігієзнавцям", "Через знання до діалогу та толерантності. Дослідники релігії " , "Ми, молоді релігієзнавці, за поширення знання, діалогу та толерантності в суспільстві", "Розвиток релігієзнавства в світі та в Україні заради розвитку особистості та суспільства". Та виявивши основні поняття, експліцитно або імпліцитно присутні в кожній із запропонованих місій, а саме знання про релігію, діалог і толерантність, учасники тренінгу в кінцевому рахунку прийшли до наступного визначення місії МАР: "МАР: від знання та розуміння до діалогу та толерантності".

Після чіткого визначення місії, учасникам було запропоновано останнє завдання – уявити собі МАР через 5 років. Варіанти розвитку Асоціації були найрізноманітнішими: від цілком здійсненних (участь у польових експедиціях) до геть фантастичних (політ на Марс). Підсумком став відбір запропонованих пропозицій в якості напрямків діяльності МАР у 2014 році, у результаті чого утворився наступний список: участь в польових експедиціях; проведення публічних лекцій, семінарів; організація і проведення конференцій та літніх шкіл; робота над підручником з релігієзнавства.

Таким чином, протягом тренінгу учасники випрацювали єдине бачення місії МАР, визначилися з пріоритетними направленнями діяльності Асоціації в поточному році, вдосконалили навички планування та організації, а також дуже весело і продуктивно провели час в приємній компанії.

Підготувала Лілія Підгорна
Переклала з російської Марія Криклива


Прочитано 987 разів Останнє редагування Вівторок, 12 липня 2016 03:34