Історія

Історія (5)

Історія заснування і розвитку

Історія «Молодіжної асоціації релігієзнавців» розпочинається з липня 2001 р. Саме тоді молоді релігієзнавці, учасники Міжнародної молодіжної літньої школи (ММЛШ) релігійної толерантності, ініціювали створення молодіжного осередку Української асоціації релігієзнавців (далі УАР) – «Молодіжної асоціації релігієзнавців» (далі МАР), першим головою якого став Денис Кірюхін. Згодом головою молодіжного осередку було призначено Арсена Марчишака. Протягом перших трьох років свого існування члени МАР допомагали у організації та проведенні другої (липень 2002), третьої (липень 2003) та четвертої (липень 2004) ММЛШ, а також Першого фестивалю релігії, який відбувся у березні 2004 р. Останній захід став знаковим в історії МАР, оскільки саме під час його організації серед молодих релігієзнавців виникла ініціатива зареєструвати МАР як юридичну особу.

23 квітня 2004 р. Загальними Зборами було прийнято рішення про утворення молодіжної громадської організації «Молодіжна асоціація релігієзнавців», затверджено її Статут та обрано Ларису Владиченко її Президентом, а Віталія Хромця – Віце-президентом. На Зборах були присутні студенти та аспіранти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Національного університету «Києво-Могилянська академія» та аспіранти Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України.

Молодіжна громадська організація «Молодіжна асоціація релігієзнавців» була зареєстрована Київським міським управлінням юстиції 20 серпня 2004 р.

Діяльність МАР, у першу чергу, направлена на всебічний розвиток українського релігієзнавства, консолідацію релігієзнавців та релігієзнавчих досліджень. Протягом свого існування МАР провів різноманітні наукові заходи: дискусійні клуби, відкриті лекції, фестивалі, семінари, круглі столи, конференції та літні школи.

МАР співпрацює з навчальними закладами, науковими та державними установами, громадськими та релігійними організаціями, фондами та благодійними організаціями, зокрема: Українською асоціацією релігієзнавців, кафедрою релігієзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедрою культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Інститутом філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, кафедрою релігієзнавства і теології Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, Лабораторією перекладу сакральних текстів Національного університету «Острозька академія», Інститутом релігієзнавства Ягеллонського університету (Краків, Польща), Московським релігієзнавчим товариством, Білоруським релігієзнавчим товариством, журналом «Религиоведческие исследования» (Москва, РФ), Незалежним науково-дослідницьким центром (Волгоград, РФ) та іншими організаціями.

У 2009 р. було зареєстровано Молодіжну асоціацію релігієзнавців–Львів (МАР-Львів), а у 2010 р. – Донецьку обласну молодіжну асоціацію релігієзнавців (ДоМАР). Хоча юридично вони не є осередками «Молодіжної асоціації релігієзнавців», проте на практиці вони пов'язанні із її діяльністю. У 2010 р. було започатковано новий релігієзнавчий журнал «Релігієзнавчі нариси», а у 2012 р. – збірник «De Religione». З 2010 р. в межах МАР функціонують Центр дослідження іудаїзму та Центр академічного ісламознавства, з 2011 р. – Центр дослідження філософії релігії, а в 2013 р. відкрився Центр дослідження релігійної освіти.

Президентом МАР в 2011 році було обрано Ірину Фенно, а Віце-президентом – Олега Кисельова, який був обраний на посаду Президента МАР на Загальних зборах 2013 року (посаду Віце-Президента посіла Ірина Фенно) та переобраний у 2014 році повторно (посаду Віце-Президента посів Володимир Кочергін).

П'ятниця, 22 листопада 2013 00:09

Про Загальні Збори МАР у 2013 р.

Автор

zagalni-zbory16-11-20132 mar16 листопада 2013 р. відбулися Загальні Збори членів Молодіжної асоціації релігієзнавців (МАР). Згідно зі статутом Загальні Збори членів Асоціації є вищим керівним органом Асоціації і скликаються Правлінням Асоціації не рідше, ніж раз на рік, а отже є найголовнішою подією року для членів МАР. Загальні Збори - це час підбиття підсумків за минулий рік і планування спільної роботи на наступний; час, коли, в певному сенсі, можна "змінити світ" і "вплинути на майбутнє", адже під час Загальних Зборів можуть бути внесені зміни до статутних документів, визначені основні напрями роботи, а також затверджується план роботи та бюджет на наступний рік. Окремо слід сказати, що вибори Президента, Віце-президента, членів Правління та Контрольно-ревізійної комісії також відбуваються на Загальних Зборах.

DSCF2810 result25 січня 2014 року в гуманітарному корпусі НПУ імені М.П. Драгоманова відбувся тренінг з стратегічного планування діяльності МАР на 2014 рік. У тренінгу взяли участь 12 членів МАР, котрі протягом 8 годин під керівництвом професійного тренера Ксенії Пасльон намагалися ефективно спланувати діяльність Асоціації у поточному році.

congres-10-mar-24-10-2014-SAM 186624 жовтня 2014 р. у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка пройшов Конгрес молодих дослідників релігій «Релігія в сучасній культурі» (до 10-річчя Молодіжної асоціації релігієзнавців). Заявки на захід подало більше 40 дослідників з різних міст України (Донецьк, Івано-Франківськ, Київ, Львів, Луцьк, Чернівці) та Росії (Москва, Санкт-Петербург, Томськ, Южно-Сахалінськ). Мета Конгресу була визначена як створення спільного міждисциплінарного поля для обговорення місця та ролі релігії в сучасній культурі, а також налагодження контактів та поглиблення існуючих зв'язків між дослідниками релігії різних інституцій України через обговорення актуальних проблем присутності релігії у сучасних формах культури. Організаторами заходу виступили кафедра релігієзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедра культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та молодіжна громадська організація «Молодіжна асоціація релігієзнавців».

Субота, 13 грудня 2014 19:22

Загальні збори МАР - 2014 [фото]

Автор

Загальні збори Молодіжної асоціації релігієзнавців 2014 року.

Сьогодні відбулися загальні збори Молодіжної асоціації релігієзнавців у 2014 році. Згідно з уставом нашої організації такі збори мають проходити як мінімум раз на рік. Це наш найвищий керівний орган. Під час цього заходу ми слухали звіти про виконану минулого року роботу, обирали собі Правління та планували роботу на наступний рік. І знаєте, це було класно! Я люблю МАР. (Олексій Савченко)

Пропонуємо кілька нашвидко зроблених фото, які є у нас завдяки Геннадію Целковському. Більш розгорнутий звіт про результати загальних зборів підготовлений і опублікований до вашої уваги тут.

П'ятниця, 19 грудня 2014 06:19

Про Загальні збори МАР 2014 року

Автор

13 грудня 2014 року відбулася важлива подія, що завершує символічний відлік року – Загальні Збори членів Молодіжної асоціації релігієзнавців (МАР). Для Асоціації Загальні збори – подія, яка спонукає усіх членів, розкиданих різними містами, університетами, робочими групами та напрямами, зібратися разом, обговорити болючі питання розвитку організації і реально вплинути на визначення політики організації на наступний рік. Повноваження Зборів – тотальні: від затвердження плану роботи та бюджету МАР до виборів Президента, керівних посад та затвердження статутних документів. На жаль, далеко не всі члени МАР прибувають на Збори, але попри це кворум зібрався і Збори відбулися.