Четвер, 30 червня 2016 12:58

Презентована нова книга про іслам – Мусульманська спільнота України: інституціоналізація і розвиток

muslim community in ukraineМинулого тижня, 21 червня, в Інституті філософії ім. Г. С. Сковороди, була презентована колективна монографія «Мусульманська спільнота України: інституціоналізація і розвиток». Серед співавторів – голова Центру академічного ісламознавства Молодіжної асоціації релігієзнавців, доцент кафедри культурології НПУ ім. Драгоманова, кандидат філософських наук Денис Брильов.
У новій праці представлені актуальні дані про мусульман України, різноманітні духовні центри, тенденції розвитку та зміни ісламу. Окрім опису різноманітних ісламських організацій України, там розповідається про історію ісламу в Україні, про суміжні громадські організації, політичне життя мусульман, ЗМІ та навчальні й наукові центри. Авторами книги став колектив сходознавців та ісламознавців: Олександр Аулін, Денис Брильов, Рустем Жангожа, Юрій Кочубей, Андрій Шабашов та Олег Ярош.

Денис Брильов став розробником таких розділів, як Історія ісламу в Україні, Ісламські університети України та Центри ісламознавства, опису організацій: ВДУМ «Єднання», ДУМУ «Умма», Рада представників Духовних управлінь і центрів мусульман України, РУНМОУ «Київський муфтіят», ЦДУМ Таврійський муфтіят, ВАГО «Альраїд».

Книга «Мусульманська спільнота України: інституціоналізація і розвиток» не буде поступати у продаж, а буде безкоштовно надана бібліотекам, молодим науковцям, журналістам та іншим організаціям. Подібна праця спрямована на поширення інформації про іслам та розвіювання міфів, які можуть нести потенційну загрозу українському суспільству. У випадку потреби ви можете звертатись до Інституту філософії НАН України щодо примірника.

Детальніше про презентацію видання ви можете прочитати у новині від РІСУ за посиланням: http://risu.org.ua/ua/index/all_news/other_confessions/islam/63762/.

Прочитано 611 разів Останнє редагування Четвер, 30 червня 2016 13:10
Детальніше в цій категорії: « Релігієзнавчі нариси № 5 — 2015