Неділя, 26 січня 2014 13:44

Вийшов з друку основний тираж журналу Молодіжної асоціації релігієзнавців «Релігієзнавчі нариси» (2013, № 4)

Cover resultПрезентація 4-го номеру журналу, повністю присвяченого релігійній освіті, відбулася ще у жовтні 2013 р. на кількох заходах форуму «Простір гуманітарної комунікації». Тоді кілька десятків сигнальних номерів викликали ажіотаж серед учасників Всеукраїнського конгресу вчителів предметів морально-духовного спрямування.

 Під темою «Релігійна освіта: теорія, інститути, практика впровадження» випускаючий редактор номера Віталій Хромець зібрав дев'ять оригінальних статей фахівців з України, Білорусі, Росії та Болгарії, які розкривають поняття «релігійна освіта» (Ф. Козирєв), особливості впровадження релігійної освіти в європейських країнах, зокрема у Польщі, Білорусі та Україні (Ю. Решетніков, С. Карасьова й О. Шкурова, Л. Владиченко, К. Нікіфоров), діяльність європейської комісії «Школа та церква» (В. Кожухаров), а також особливості функціонування католицької, мусульманської та багайської конфесійної релігійної освіти (В. Кришмарел, Д. Брильов, Я. Чорнойван).

У рубриці «Переклад» представлена стаття данської дослідниці Ванди Альбертс «Релігієзнавство та інтегративна релігійна освіта в Європі», де авторка зокрема пропонує класифікувати релігійну освіту на інтегративну та сепаратну.

Не претендуючи на вичерпність, цей номер журналу «Релігієзнавчі нариси» ознайомить своїх читачів із проблемою релігійної освіти у доволі широкому спектрі. Зокрема, зі вступної статті випускаючого редактора В. Хромця та статей Ф. Козирєва та В. Альбертс читач довідається про теоретичні аспекти релігійної освіти, різні рівні та аспекти її розуміння та класифікації. Про різноманітні практики впровадження релігійної освіти у світських та релігійних навчальних закладах читач дізнається із решти статей.

Із рубрики «Архів», в якій представлена досі не перевидана стаття академіка Агатангела Кримського «Старий схоластичний мусульманський університет при мечеті Азгар у Каїрі»; з рубрики «Рецензії», в якій розміщено огляди трьох книг: збірника «Релігійна освіта у плюралістичному секулярному суспільстві: зміна парадигми» за редакцією Л. Франкен та П. Лобюйк (К. Колкунова), монографії Н.Ю. Сухової «Вища духовна школа: проблеми та реформи (друга половина ХІХ ст.)» (В. Кочергін); збірника «Релігія та освіта в Європі. Розвиток, контексти та дебати» за редакцією Р. Джексона, С. Мідема, В. Вайса та Ж.-П. Віллема (О. Муха); а також з переліку дисертацій, що були захищені в незалежній Україні на тему релігійної освіти та виховання, читач не тільки дізнається про історію релігійної освіти та історію дослідження релігійної освіти (стаття А. Кримського, рецензія на книгу Н. Сухової та перелік дисертацій), але й про сучасні підходи до її дослідження та актуальні теми для обговорення (рецензії на збірники).

Ви можете завантажити файл у форматі PDF для ознайомлення з редакційною колегією, змістом номеру українською та англійською мовою, а також зі вступною статтею від редколегії номеру.

Прочитано 1554 разів Останнє редагування Вівторок, 12 липня 2016 02:55
Детальніше в цій категорії: Релігієзнавчі нариси №3 »