Видання

muslim community in ukraineМинулого тижня, 21 червня, в Інституті філософії ім. Г. С. Сковороди, була презентована колективна монографія «Мусульманська спільнота України: інституціоналізація і розвиток». Серед співавторів – голова Центру академічного ісламознавства Молодіжної асоціації релігієзнавців, доцент кафедри культурології НПУ ім. Драгоманова, кандидат філософських наук Денис Брильов.
У новій праці представлені актуальні дані про мусульман України, різноманітні духовні центри, тенденції розвитку та зміни ісламу. Окрім опису різноманітних ісламських організацій України, там розповідається про історію ісламу в Україні, про суміжні громадські організації, політичне життя мусульман, ЗМІ та навчальні й наукові центри. Авторами книги став колектив сходознавців та ісламознавців: Олександр Аулін, Денис Брильов, Рустем Жангожа, Юрій Кочубей, Андрій Шабашов та Олег Ярош.

Релігієзнавчі нариси. — 2015. — 5.
  Релігієзнавчі нариси. — 2015. — 5.
обкладинка 5 випуску релігієзнавчіх нарисів (2015)

Побачив світ 5-й номер журналу Молодіжної асоціації релігієзнавців «Релігієзнавчі нариси». Чергове число присвячене пам’яті загиблої 2013-го року в автокатастрофі Наталі Гаврілової. Їй присвячена рубрика «In memoriam», у якій представлена академічна біографія та бібліографія дослідниці (О. Кисельов), а також стаття Н. Гаврілової про методологічні та методичні аспекти дослідження релігійності.

 Ви можете ознайомитися з редакційною колегією, змістом номеру та вступним словом від редколегії на офіційному сайті журналу.

Національна та релігійна толерантність київських студентів 

Обкладинка "Національна та релігійна толерантність київських студентів"  

Кисельов О.С., Кисла Г.О., Середа Г.В., Владиченко Л.Д., Середа О.С. Національна та релігійна толерантність київських студентів. Матеріали соціологічного дослідження / За ред. М.І. Кирюшка – К., 2006. – 36 с.

У брошурі представлені матеріали соціологічного дослідження «Національна та релігійна толерантність студентів вищих навчальних закладів», яке проводилося у жовтні-грудні 2005 р. Молодіжної громадської організацією «Молодіжна асоціація релігієзнавців», Всеукраїнською громадською організацією «Український центр ісламознавства» та Міжобласною асоціацією громадських організацій «Арраід». У матеріалах представлений соціальний портрет студентів міста Києва, їхня оцінка толерантності суспільства, ставлення до представників різних національностей та релігій тощо. Публікація буде цікава для науковців, журналістів, державних службовців, політичних, громадських та релігійних діячів, широкого кола читачів.
Завантажити повний текст збірника (PDF) 277 Kb

Або читати на сайті:

 

Релігійна і світська освіта в Україні

 rel-i-svitska-osvita-obkladenka2006 Релігійна і світська освіта в Україні: проблема співіснування. Матеріали Міжнародної молодіжної літньої школи / Редкол.: В.Ю. Кришмарел, О.В. Дзюба, В.Л. Хромець. – К., 2006. – 80 с.
У збірнику представлені статті лекторів та учасників V Міжнародної молодіжної релігієзнавчої літньої школи «Конфесійне та світське вивчення релігії: проблема співіснування», яка проходила з 25 до 31 серпня 2006 р. у с. Літки Київської області. Школа була організована Молодіжною асоціацією релігієзнавців за фінансової підтримки Головного управління у справах сім'ї та молоді Київської міської державної адміністрації.
У статтях автори торкаються проблем становлення та функціонування релігійної та релігієзнавчої освіти, введення релігійного компоненту до загальноосвітніх навчальних закладів, а також аналіз стандартів викладання релігії в європейських школах. Завершує збірник Резолюція, яку було сформульовано учасниками Школи. 
Завантажити повний текст збірника (PDF) 2 617 kb 

Або читати на сайті:

Cover resultПрезентація 4-го номеру журналу, повністю присвяченого релігійній освіті, відбулася ще у жовтні 2013 р. на кількох заходах форуму «Простір гуманітарної комунікації». Тоді кілька десятків сигнальних номерів викликали ажіотаж серед учасників Всеукраїнського конгресу вчителів предметів морально-духовного спрямування.

В збірку увійшли доповіді Міжнародної науоково-практичної конференції "Людина і релігія", що відбулася в Мінську 14-16 березня 2013 р. і зібрала спеціалістів з країн СНГ та Європи.

Материалы Международной научно-практической конференции «Человек и религия» (Минск, 14–16 марта 2013 г.) / под ред. С. Г. Карасёвой, С. И. Шатравского. — Минск : издательство «Четыре четверти», 2013. — 492 с.

relnar3До уваги усіх зацікавлених. Вийшов друком черговий, третій, випуск журналу Молодіжної асоціації релігієзнавців "Релігієзнавчі нариси". Ви можете скачати для ознайомлення файл, який містить всі вихідні дані, зміст та відомості про авторів. З питань ознайомлення із друкованим варіантом, що містить повний обсяг статей, просимо звертатися у бібліотеки, або на кафедру культурології НПУ імені М.П.Драгоманова.

Монографія присвячена розкриттю феномена християнського екуменізму, проаналізовано витоки і причини його виникнення, форми, конфесійні та регіональні особливості. Значну увагу приділено екуменічній ситуації в Центрально-Східній Європі і, зокрема, становленню екуменічних відносин в Україні.
Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, релігійних діячів і широкого кола читачів.

Кисельов О.С. Феномен екуменізму в сучасному християнстві. - К.: Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, 2009. - 133 с. (завантажити для ознайомлення перші сторінки та зміст видання (PDF) (завантажити повний текст монографії (djvu в zip архиве)