Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Відділення релігієзнавства філософського факультету
Молодіжна асоціація релігієзнавців
Асоціація дослідників езотеризму і містицизму
Європейське товариство дослідників західного езотеризму

Запрошують студентів, аспірантів, молодих вчених та незалежних дослідників для участі у
Релігієзнавчій школі
«Західний езотеризм і спіритуалізм у ХІХ-ХХI століттях»,
яка проходитиме 1–7 липня 2017 р. у м. Києві

Метою заходу є: надати учасникам школи інформацію про тенденції розвитку західного езотеризму в ХІХ-ХХI століттях, а також познайомити з методологічними засадами дослідження західного езотеризму в сучасній гуманітарній науці.
Формат школи передбачає лекції провідних дослідників західного езотеризму, презентації учасниками своїх доповідей та зустрічі з представниками сучасних езотеричних організацій.

Для участі у школі необхідно заповнити онлайн форму до 15 квітня 2017 року. У результаті конкурсу будуть відібрані 20 учасників, які матимуть змогу представляти свої дослідження під час школи. Організатори беруть на себе витрати, пов’язані з проживанням та харчуванням. Транспортні витрати беруть на себе самі учасники. Організаційний внесок на участь у школі складає сума в гривнях, еквівалентна $ 50.

Орієнтовна проблематика:
1. Методологія дослідження езотеризму в Західній і Східній Європі.
2. Окультизм, мартинізм і нерегулярне масонство.
3. Магічні ордени та магічне відродження в ХІХ столітті.
4. Алхімічні та неопіфагорейські пошуки.
5. Орієнталістські езотеричні рухи.
6. Неоязичництво в постхристиянському світі.
7. Нью-ейдж як антитеза секуляризму.
8. Традиціоналізм.

Робочі мови школи: англійська (основна), українська, російська

Термін подання заявок – до 15 квітня 2017 року, результати конкурсу будуть оголошені 1 травня 2017 року.

З усіх питань, пов’язаних із проведенням школи, можна звертатися за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., або Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (Руслан Халіков).

Опубліковано в Діяльність

Олександра Бібік розказує про школу з психології релігії

Релігієзнавча школа «Психологія релігії: теоретичні та прикладні аспекти» була проведена на початку червня на базі кафедри релігієзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка за підтримки МГО «Молодіжна асоціація релігієзнавців». Учасниками школи стали студенти, аспіранти та молоді вчені з різних міст України та із Москви.

Опубліковано в Діяльність

На основі надісланих заявок організаційний комітет Релігієзначої школи «Психологія релігії: теоретичні та прикладні аспекти» сформував такий список учасників (в алфавітному порядку):

1. Агеев В’ячеслав (проект Ахамот.org).
2. Базик Дмитро (Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України).
3. Бібік Олександра (випускниця Донецького національного технічного університету).
4. Бойчук Наташа (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича).
5. Воінов Єлісей (Московський державний університет імені М.Ломоносова).
6. Горєвой Дмитро (Київський національний університет імені Тараса Шевченка).
7. Кононенко Ольга (Київський національний університет імені Тараса Шевченка).
8. Конопляста Інна (Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова).
9. Нікіфоров Карен (Національний педагогічний університет імені М.П. Драгомапнова).
10. Петлякова Майя (випускниця Донецького національного технічного університету).
11. Предко Денис (Київський національний університет імені Тараса Шевченка).
12. Райчинець Ліза (Київський національний університет імені Тараса Шевченка).
13. Татарчук Мар’яна (Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України).
14. Хоменко Олександра (Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова).
15. Шехавцова Вікторія (Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова).

Опубліковано в Діяльність

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Філософський факультет
Кафедра релігієзнавства
та
Молодіжна громадська організація
«Молодіжна асоціація релігієзнавців»

Оголошують конкурс науково-дослідних робіт для студентів, аспірантів, молодих вчених та незалежних дослідників (до 35 років) для участі у

Релігієзнавчій школі
«Психологія релігії: теоретичні та прикладні аспекти»,
яка проходитиме 1–7 червня 2016 р. у м. Києві

Опубліковано в Діяльність

МАР продовжує свою давню традицію проведення молодіжних літніх релігієзнавчих шкіл для студентів, аспірантів, молодих учених та незалежних дослідників і цього року ми маємо для вас дві привабливі пропозиції, а саме:

1. Молодіжна релігієзнавча школа «Нові релігійні течії в Україні», яка відбудеться у Києві з 14 по 21 липня 2015 р. Захід відбувається за підтримки Церкви саєнтології Києва та Всесвітнього фонду миру Міжнародного товариства Свідомості Крішни.

2. Молодіжна релігієзнавча школа «Віра Багаї: принципи, цінності та соціальна активність», яка відбудеться 22-26 липня в Києві за підтримки Національного духовного зібрання багаї України.

Для участі необхідно виконати наукову роботу якаб стосувалася відповідної тематики (деталі дивіться в інформаційному листі нижче). В разі, якщо представлена робота матиме належний науковий рівень, її автора буде запрошено взяти участь в релігієзнавчих школах, де автори матимуть можливіть представити результати своїх досліджень учасникам.

Статті будуть опубліковані у збірнику матеріалів шкіл.

Опубліковано в Діяльність

За матеріалами VII міжнародної молодіжної релігієзнавчої літньої школи, яка відбулася з 7 по 16 липня 2008 р. у Києві та Сімферополі, було видано збірку наукових статей та конкурсних робіт викладачів та учасників Сьомої міжнародної молодіжної релігієзнавчої літньої школи з однойменною назвою "Іслам: історія, сучасні виміри та сучасні тенденції".
Видання розраховано на широке коло читачів, котрі цікавляться питаннями історії та сучасності ісламу.

Ви можете ознайомитися зі змістом збірника, завантаживши файл PDF.

Опубліковано в Діяльність

З 25 до 31 серпня 2006 р. у с. Літки Київської області проходила V Міжнародна молодіжна літня школа (ММЛШ — 2006). Цьогорічна тема школи «Конфесійне та світське вивчення релігії: проблема співіснування» була обрана з огляду на жваве обговорення українським суспільством питання введення предметів з релігійно-етичним компонентом у державні загальноосвітні заклади.

Традиційно учасниками школи були молоді науковці з різних міст України, а також Білорусі: релігієзнавці, філософи, теологи, політологи, котрі репрезентували різні конфесії та світогляди. Школа мала на меті підвищення загального культурного та інтелектуального рівня молоді, поглиблення знань із релігієзнавчої проблематики, зокрема державно-церковних відносин у сфері освіти.

Учасники школи мали змогу прослухати лекції відомих в Україні експертів: П. Ганулича, Г. Друзенка, Ю. Решетнікова та Л. Филипович, а також молодих науковців: О. Дзюби, О. Кисельова, В. Кришмарел, В. Хромця.

Окрім лекцій школа проходила у формі круглих столів, дискусій та неформального спілкування. Також важливе місце булу відведено перевірці та поглибленню знань через тематичні брейн-ринги та перегляд фільмів.

За результатами роботи школи було прийнято Резолюцію, в якій окреслено головні засади, за якими повинна формуватися система релігійної освіти. Це — рівноправність зі світською системою освіти, введення альтернативних курсів етики, що базуються на принципах плюралізму, толерантності та незаангажованості, викладання курсів етики у державних загальноосвітніх закладах не може перетворюватися на агітацію та пропаганду релігійного чи атеїстичного світогляду, а має нести лише інформативне навантаження щодо моральних настанов, воно має сприяти виробленню толерантного та гуманного ставлення до кожної людини, незалежно від її світогляду.

Організатором школи виступила Молодіжна асоціація релігієзнавців за підтримки Головного управління у справах сім'ї, дітей та молоді Київської міської державної адміністрації і Центру релігійної інформації та свободи Української асоціації релігієзнавців.

За результатами діяльності школи була видана збірка Релігійна та світська освіта в Україні: проблема співіснування. Матеріали молодіжної літньої школи / Редкол.: В.Ю. Кришмарел, О.В. Дзюба, В.Л. Хромець. – К., 2006. – 80 с.

Опубліковано в Діяльність
Сторінка 1 з 2