Четвер, 22 травня 2014 00:16

В університеті Шевченка відбувся науковий семінар «Молодь і релігія»

IMG20140423 013Науковий семінар «Молодь і релігія», який відбувся на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка 23 квітня 2014 року був ініційований Молодіжною асоціацією релігієзнавців в межах програми заходів до 10-річчя МАР.

Метою заходу було зазначено налагодження контактів та поглиблення існуючих зв'язків між релігієзнавцями різних інституцій м. Києва через обговорення «молодіжного аспекту» релігієзнавства.

В інформаційному листі передбачалося обговорення сучасної релігійності молоді і молодіжних обрядів та ритуалів у релігійних традиціях світу, ставилося питання релігійної освіти та просвіти молоді, а також пропонувалася тема «молодь і сучасне релігієзнавство». Згідно з програми заходу всі ці питання знайшли відгук і зацікавленість серед потенційних доповідачів і здебільшого були вичерпно обговорені, адже майже кожен доповідач мав чудову нагоду порушити регламент свого виступу і ще багато чого розказати, відповідаючи на питання та коментарі, які досить активно надходили від аудиторії.

Розпочався семінар доповіддю професора Харковченко Є. А., який є завідувачем кафедри релігієзнавства КНУ імені Тараса Шевченка. В своєму виступі він наголосив на тезі про те, що розвиток молодого покоління релігієзнавців є пріоритетним для кафедри релігієзнавства і тому він радий сприяти подібним заходам.

Далі, коротка доповідь Олега Кисельова плавно переросла в презентацію діяльності МАР, в чому йому допомагала Ірина Фенно. Це було дуже цікаво, навіть для тих, хто добре знайомий з діяльністю МАР. Адже це була жива історія від безпосередніх організаторів та учасників тих наукових заходів, якими особливо пишається наша організація. Неповторна динаміка цієї презентації забезпечувалася гармонійними перехресними доповненнями Олега та Ірини з приводу певної події. Відчувалася жива імпровізація, не дивлячись на те, що презентація була підготовлена заздалегідь. На жаль, запису немає, а переказати це неможливо.

Подальша робота наукового семінару відбувалася згідно з заявленою програмою заходу.