Четвер, 03 квітня 2014 19:30

Екскурсія студентів Інституту філософської освіти і науки та Інституту іноземної філології НПУ імені М.П.Драгоманова до храму «Нью-Навадвіпа Мандір» Міжнародного Товариства Свідомості Крішни

kiev-temple25 березня 2014 р., в рамках викладання курсу «Релігієзнавство», відбулась екскурсія студентів Інституту філософської освіти і науки та Інституту іноземної філології НПУ ім. М.П. Драгоманова до храму «Нью-Навадвіпа Мандір» Міжнародного Товариства Свідомості Крішни у місті Києві (провул.Зоряний, 16).

Під час екскурсії студенти прослухали лекцію про особливості віровчення, практик та побуту представників Руху Харе Крішна; ознайомилися з архітектурою та зовнішнім оздобленням храму, музичним мистецтвом вайшнавів, особливостями вегетаріанської кухні та звичаїв. Також відбулася жвава дискусія, зокрема, студентів перш за все цікавили філософські та метафізичні питання у самому вченні, а також життя та побут представників цієї релігії.

Варто відзначити, що присутніх студентів вразила пишнота вівтарної зали, її чудова спеціальна акустика, що допомагала полинути та відчути всю повноту і красу музики. Зустріч традиційно розпочинається з бхаджанів - молитов у вигляді пісень. В руках у вайшнавів невеличкі мішечки, в мішечках - вервиці. Джапа медитація - це процес повторення імен Бога на вервиці, а сама мантра звучить так: «Харе Крішна, Харе Крішна, Крішна, Крішна, Харе, Харе, Харе Рама, Харе Рама, Рама, Рама, Харе, Харе» .

В кінці екскурсії студентів гостинно пригостили традиційними вегетаріанськими ласощами (прасад).

В цілому у студентів склалось позитивне враження від екскурсії, особливо від спілкування та отримання знань безпосередньо від носіїв релігійних традицій Руху Харе Крішна.