Цього року 15 квітня відбувся VIII Фестиваль релігійного мистецтва в Інституті філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, в якому МАР є постійним співорганізатором, а марівці постійними учасниками і спостерігачами.

Опубліковано в Діяльність

Афіша Фестиваля релігійного мистецтва 2015

Спільно з Інститутом філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова ми організовуємо VIII Фестиваль релігійного мистецтва в Києві, що відбудеться 15 квітня 2015 року. Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь як в якості учасників, так і в якості гостей.

Детальніше про подію ви можете дізнатися з афіши, або відвідавши відповідну сторінку офіційного сайту ІФОН.

Опубліковано в Діяльність

17 березня 2005 р. у приміщенні Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України відбувся Другий Молодіжний фестиваль релігій. Ініціатором та організатором проведення заходу була Молодіжна асоціація релігієзнавців. Проведення Фестивалю стало можливим завдяки фінансовій підтримці Головного правління у справах сім'ї, дітей та молоді виконавчого органу Київради, а також за сприяння Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України. Основними завданнями заходу організатори вважали зібрання молоді різної релігійної спрямованості для знайомства та безпосереднього обміну інформацією про власну діяльність. Цього року організатори Фестивалю релігій вирішили трохи змінити його формат і присвятити його виключно релігійному мистецтву.
На відкритті фестивалю учасників, гостей та організаторів вітали: заступник голови Державного Комітету України у справах релігій Микола Новиченко, начальник відділу молодіжної політики Головного управління у справах сім'ї та молоді виконавчого органу КМДА Юлія Шевцова, керівник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України Анатолій Колодний та Генеральний секретар Української асоціації релігійної свободи Петро Ганулич. У виступах лунали привітання, підтримка та побажання подальших творчих планів на майбутнє молодим організаторам.
Серед глядачів (а їх було біля 150) були студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету "Києво-Могилянська академія", Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, аспіранти Інституту філософії імені Г.С. Сковороди, а також представники різних релігій та й просто гості, яких цікавить релігійна проблематика.
Безпосередніми учасниками фестивалю були представники Духовного управління мусульман України, Ісламського культурного центру АРРАЇД, Міжнародного Товариства Свідомості Крішни, Церкви Євангельських Християн-Баптистів (баптистське братство), Духовного Центру "Покон Рода" Рідної Віри, Громада вірних РУН Віри. Також гостями фестивалю були, але не брали участь у виступі, представники Православної Церкви Божої матері Державної, Великого Білого Братства "ЮСМАЛОС", Лютеранської церкви.
Учасники фестивалю підготували цікаві виступи – зі сцени лунали музика та пісні притаманні певній релігійній традиції. Глядачі мали змогу переглянути цікаві репродукції та слайди. Після закінчення офіційної частини відбувся солодкий стіл, під час якого гості, учасники та організатори фестивалю мали нагоду неформально поспілкуватися, поділитися враженнями від фестивалю, ознайомитися з літературою та обмінятися координатами для подальшого спілкування та налагодження дружніх стосунків.

Олег Кисельов

Опубліковано в Діяльність

3 березня 2004 р. відбувся Перший Всеукраїнський молодіжний фестиваль релігій, який зібрав молодь різної конфесійної спрямованості та студентство для знайомства та безпосереднього обміну новинами про власну діяльність.
Фестиваль пройшов з ініціативи Молодіжної асоціації релігієзнавців і за підтримки Державного комітету України у справах релігії, Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, Центру релігійної інформації і свободи, Української Асоціації Релігієзнавців, Української Асоціації релігійної свободи і, зокрема, фінансовій підтримці проф. Людмили Филипович.
З привітаннями виступили голова Парламентського комітету культури і духовності Л. Танюк, заступник голови Державного Комітету України у справах релігій М. Новиченко, президент Української Асоціації Релігієзнавців проф. А. Колодний, генеральний секретар Української Асоціації Релігійної Свободи П. Ганулич. Свої привітання надіслав директор Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, президент академік НАН України М. Попович.
На Фестивалі панувала атмосфера взаєморозуміння, відкритості та полілогічної налаштованості. Це підтвердило важливість актуальність проведення подібних заходів.
У Фестивалі взяли участь 11 релігійних громад: Буддійська громада "Ніпподзан Ніходзі", Велике Біле Братство "ЮСМАЛОС", Духовна община Багаї, Духовне управління мусульман України, Ісламський культурний центр, Сахаджа Йога, Товариство Свідомості Крішни, Український гуманітарний інститут, Церква Євангельських християн Баптистів, Церква Ісуса Христа Святих останніх днів, Церква Останнього Завіту.

Опубліковано в Діяльність