П'ятниця, 19 грудня 2014 06:19

Про Загальні збори МАР 2014 року

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

13 грудня 2014 року відбулася важлива подія, що завершує символічний відлік року – Загальні Збори членів Молодіжної асоціації релігієзнавців (МАР). Для Асоціації Загальні збори – подія, яка спонукає усіх членів, розкиданих різними містами, університетами, робочими групами та напрямами, зібратися разом, обговорити болючі питання розвитку організації і реально вплинути на визначення політики організації на наступний рік. Повноваження Зборів – тотальні: від затвердження плану роботи та бюджету МАР до виборів Президента, керівних посад та затвердження статутних документів. На жаль, далеко не всі члени МАР прибувають на Збори, але попри це кворум зібрався і Збори відбулися.

zagalni-zbory-mar-13-12-2014 09

У першу чергу Загальні збори заслухали звіт про діяльність МАР у 2014 році. Перелік та опис заходів зайняв більш ніж півгодини – і в цьому переліку знайшлися тренінг зі стратегічного планування діяльності, Конгрес молодих дослідників релігії, майстер-класи, лекції, екскурсії, круглі столи та семінари. Майстер-класи були присвячені методиці наукової роботи – «Секрети написання наукових робіт» (А.М. Басаурі Зюзіна), що відбувся 22 березня, та «Основи коректорської правки» (Л. Підгорна) 26 квітня 2014 року. Протягом цілого року марівці організували 4 лекції із різних напрямків релігієзнавства. 27 лютого Денис Брильов прочитав лекцію «"Ісламські міфи" України: (ре)конструкція релігійної "традиції"», інша лекція «Що таке релігієзнавство та навіщо воно потрібне людині?» була прочитана Людмилою Филипович 13 березня. Осінні лекції зачепили актуальні проблеми: «Релігія та націоналізм» (лекція Марії Гулакової 23 жовтня) та «Новітні підходи до вивчення релігії: нейротеологія та когнітивне релігієзнавство» була прочитана 10 грудня Євгеном Пілецьким та Іллєю Ягіяєвим. Варто пам'ятати, що такі лекції – це науково-освітні заходи МАР, де презентуються актуальні та цікаві дослідження, нові методи та оптики вивчення релігії, які дійсно є цікавими та дискусійними, і є не «останнім вердиктом» чи «офіційним вченням», але запрошенням до дослідження та дискусії. МАР запрошує відомих науковців та цікавих дослідників до презентації своїх концепцій і, відповідно, завжди відкрита до наукової співпраці.

Пізнання релігії неможливе без практичного досвіду занурення в цю релігію, тож марівці регулярно проводять різноманітні екскурсії до релігійних організацій та громад: до храму «Нью-Навадвіпа Мандір» Міжнародного товариства свідомості Крішни у березні, у київський буддійський центр у квітні, до синагоги Бродського (травень), у мечеть Ар-Рахма та до до Київського музею Шолом Алейхема (жовтень). Організаторами екскурсій стали Т. Котлярова, О. Савченко, А.М. Басаурі Зюзіна, О. Ремез.

Пікантні деталі релігійності члени МАР підняли на круглому столі «Сміх і релігія», що відбувся (так-так!) саме 1 квітня, а організував його Г. Целковський. Відвідувачів було небагато, мабуть, тому що не повірили, що в День сміху таки відбудеться захід про сміх – тож, почуття гумору не повинно відволікати шановних читачів і шанувальників МАР від наших заходів!

А 3 грудня вже був серйозний круглий стіл про новітню релігійну організацію «Релігійне вчення віри багаї: реалізація та вплив на суспільство», організований Я. Чорнойван та О. Халамендик.

МАР продовжив традицію виходу за межі України і організовував Регіональний семінар з удосконалення викладання у вищій школі «Іслам: релігійні та соціальні практики. Універсальне та локальне» (Higher Education Support Programme. Regional Seminars for Excellence in Teaching Islam: Religious and Social Practices. Universality and Locality), що відбувся у Туреччині 2–7 травня.

Інший наш семінар ми провели вже в Києві, і він був присвячений темі «Молодь і релігії», і приурочений до 10-ліття Молодіжної асоціації релігієзнавців.

Окремою подією став Конгрес молодих дослідників релігії, також висуваючи на перший план дослідницько-методологічну специфіку молодого покоління релігієзнавців.

У цьому році МАР долучилася до видання відомого українського філософського журналу «Практична філософія», і в результаті № 3 за 2014 р. майже повністю був заповнений релігієзнавчими статтями.

Останнім пунктом звіту була доповідь про фінансовий стан МАР, що викликав жваве обговорення.

Звіт про роботу МАР отримав загальне схвалення та одразу після нього Збори перейшли до виборів керівних посад Асоціації.

Президентом МАР було переобрано Олега Кисельова, Віце-президентом був обраний Володимир Кочергін. Після нетривалих дебатів було сформовано новий склад Правління, до якого увійшли О.С. Кисельов, В.В. Кочергін, І.М. Фенно, Г.А. Целковський, Р.Х. Халіков, О.В. Ремез та О.Ю. Халамендик. Змін також зазнала Контрольно-ревізійна комісія МАР, яка відповідає за відповідність рішень та діяльності МАР статуту організації, членами якої було обрано А.В. Лещинського, Л.Д. Владиченко, В.П. Волковського, О.А. Савченка.

Після виборів посадових осіб МАР Збори перейшли до формування стратегії розвитку МАР на наступний, 2015 рік. У активному обговоренні звучали різні пропозиції, як щодо змісту та форми нових заходів МАР, так і щодо популяризації Асоціації для широкого загалу, зокрема, в Інтернеті та серед молодих студентів.

Цей, 2014, рік відбувся під девізом: «від знання та розуміння – до діалогу та толерантності». У Новий рік МАР вступає, визнаючи важливу потребу активної популяризації науки, зокрема, релігієзнавства, особливо в Інтернет-сфері та серед студентської молоді. Молодіжна асоціація релігієзнавців активно змінюється і звертається до активної молоді, особливо студентів, філософів, культурологів, релігієзнавців, не скніти на самоті, але пробувати свої сили, долучатися до нашої Асоціації, і активно творити нову, цікаву, актуальну науку!

Володимир Волковський

Прочитано 1314 разів Останнє редагування Вівторок, 12 липня 2016 02:49

Детальніше в цій категорії: « Загальні збори МАР - 2014 [фото]