Молодіжна асоціація релігієзнавців:

від знання та розуміння до діалогу та толерантності

Релігієзнавчі нариси. — 2015. — 5.
  Релігієзнавчі нариси. — 2015. — 5.
обкладинка 5 випуску релігієзнавчіх нарисів (2015)

Побачив світ 5-й номер журналу Молодіжної асоціації релігієзнавців «Релігієзнавчі нариси». Чергове число присвячене пам’яті загиблої 2013-го року в автокатастрофі Наталі Гаврілової. Їй присвячена рубрика «In memoriam», у якій представлена академічна біографія та бібліографія дослідниці (О. Кисельов), а також стаття Н. Гаврілової про методологічні та методичні аспекти дослідження релігійності.

 Ви можете ознайомитися з редакційною колегією, змістом номеру та вступним словом від редколегії на офіційному сайті журналу.

МАР продовжує свою давню традицію проведення молодіжних літніх релігієзнавчих шкіл для студентів, аспірантів, молодих учених та незалежних дослідників і цього року ми маємо для вас дві привабливі пропозиції, а саме:

1. Молодіжна релігієзнавча школа «Нові релігійні течії в Україні», яка відбудеться у Києві з 14 по 21 липня 2015 р. Захід відбувається за підтримки Церкви саєнтології Києва та Всесвітнього фонду миру Міжнародного товариства Свідомості Крішни.

2. Молодіжна релігієзнавча школа «Віра Багаї: принципи, цінності та соціальна активність», яка відбудеться 22-26 липня в Києві за підтримки Національного духовного зібрання багаї України.

Для участі необхідно виконати наукову роботу якаб стосувалася відповідної тематики (деталі дивіться в інформаційному листі нижче). В разі, якщо представлена робота матиме належний науковий рівень, її автора буде запрошено взяти участь в релігієзнавчих школах, де автори матимуть можливіть представити результати своїх досліджень учасникам.

Статті будуть опубліковані у збірнику матеріалів шкіл.

Середа, 01 квітня 2015 00:00

Рок і Релігія

rockreligionПропонуємо вашій увазі новий формат заходів, що відбуватиметься з ініціативи членів МАР. Наразі ми вирішили, що є сенс змінити площадку і проводити лекції не лише в межах освітніх установ, але й охопити в своїй діяльності місця перебування творчої інтелегенції, що існують на межі розважальних закладів та таких де люди прагнуть у ненав’язливій формі отримати щось корисне для власного загального розвитку особистості в неробочій час.

Відштовхуючись від розуміння, що релігії існують, так би мовити, на перехресті всіх світів та сфер діяльності людства, ми як релігієзнавці можемо показати їх з зовсім неочикуванної точки зору, наприклад, у розрізі власного хоббі.

Цього разу ми запрошуємо 7 квітня на лекцію кандидатів філософських наук Анни Марії Басаурі Зюзіної та Володимира Кочергіна про релігійні мотиви у творчості неперевершених рок-гуртів Black Sabbath та AC/DC! Захід відбудеться у книгарні "Довженко. Книги.Кава.Кіно". Там ви зможете дізнатися відповіді на питання про релігійну приналежність музикантів, їх ставлення до питань віри та релігійні скандали за участю рок-монстрів.

Організаційні деталі заходу та контактну інформацію ви можете дізнатися з афіши.

Сподіваємося на добрі відгуки та те, що даний формат заходів отримає в майбутньому розвиток.

Чернівецький національний університет імені юрія федьковича

Продовжуючи нашу співпрацю із Філософсько-теологічним факультетом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, ми запршуємо вас до участі у IV Міжнародній науково-практичній конференції молодих науковців «Світоглядно-ціннісне самовизначення людини». Цього року захід присвячено темі «Толерантність: соціально-смислові варіанти та євроінтеграційний контекст». Захід відбудеться 8-9 травня 2015 року у м. Чернівці. Запрошуємо усії зацікавлених.

Деталі дивіться в інформаційному листі далі за текстом.

Сторінка 1 з 6